Dnes má svátek: Josef Zítra : Světlana Pozítří: Radek
csenfrdeitplptruskes

Tisková zpráva - FINANČNÍ ÚŘAD

.

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Úředníci Finančního  úřadu pro Moravskoslezský kraj vyjíždí  od 5. března  za občany do vybraných obcí kraje, aby tam  poskytovali   informace i tiskopisy přiznání  k  dani z příjmů fyzických osob a  vyplněná přiznání od občanů v obcích  osobně přebírali. Nejčastěji je najdete v prostorách městských a obecních úřadů.

 

Zaměstnanci finančního úřadu zavítají do 12 obcí Moravskoslezského kraje. Do čtyř obcí, kde bývá zájem o osobní konzultace a osobní předání  daňového přiznání největší, tj.  do Vítkova, do Rýmařova, do Vrbna pod Pradědem a do  Frenštátu pod Radhoštěm,  přijedou úředníci opakovaně.

Posledním dnem lhůty pro podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2017  je  úterý  3. dubna 2018. Uloží-li však fyzická osoba před uplynutím této lhůty u   správce daně plnou moc udělenou daňovému poradci ke zpracování a podání přiznání  k dani z příjmů fyzických osob za rok 2017, nebo má-li fyzická osoba dle zákona o účetnictví povinnost ověřit účetní závěrku auditorem,  podává daňové přiznání ve lhůtě do 2. července 2018. Ve lhůtě pro podání daňového přiznání je daň také splatná.

 

Poplatníci, kteří dávají přednost osobnímu předání daňového přiznání na podatelnách  územních pracovišť  finančního úřadu, mohou využít rozšířené úřední hodiny podatelen, a to  od 26. března do 29. března od 8:00 do 17:00 hodin a  v poslední den lhůty 3. dubna od 8:00 do 18:00 hodin.

Občané, kteří pobírali v uplynulém roce 2017 pouze příjmy od zaměstnavatelů,  mohou i letos využít zjednodušený dvoustránkový tiskopis přiznání k dani z příjmů fyzických osob (podmínkou je, že  tito občané neměli jiné druhy zdanitelných příjmů než  příjmy ze závislé činnosti).

K podání daňového přiznání však návštěva územního pracoviště finančního úřadu ani osobní předání úředníkovi není nutné.

Tiskopisy daňového přiznání včetně všech jeho příloh, pokyny k vyplnění tiskopisů, informace potřebné ke správnému vyplnění tiskopisů, odpovědi na nejčastější dotazy veřejnosti k problematice daně z příjmů fyzických osob a stanoviska Finanční správy ČR  jsou k dispozici na  www.financnisprava.cz.

Nejsnadněji lze přiznání  vyplnit a podat elektronicky prostřednictvím aplikace Elektronická podání pro Finanční správu na Daňovém portálu na  www.daneelektronicky.cz. Vyplnění elektronického formuláře je usnadněno automatickými nápovědami, součty a kontrolami.

V případě, že uživatel aplikace v průběhu vyplňování elektronického formuláře zjistí, že nemá dostatek informací a podkladů pro správné  vyplnění daňového přiznání,  lze  pracovní verzi  elektronického formuláře uložit a kdykoliv později se k ní vrátit použitím volby „Načtení souboru“. Vyplňování elektronického tiskopisu lze výrazně urychlit využitím volby „Průvodce“.  Umožněn je také tisk vyplněného daňového přiznání.

Pokud má daňový subjekt nebo jeho zástupce zpřístupněnou datovou schránku nebo má zákonem uloženou povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem, je povinen podat  daňové přiznání elektronicky, datovou zprávou ve formátu a struktuře zveřejněné správcem daně.

 

Jak daňové přiznání podat elektronicky? Nejsnadněji pomocí aplikace Elektronická podání pro Finanční správu na www.daneelektronicky.cz, ve které je po vyplnění elektronického formuláře nutno učinit  jeden z těchto kroků:

 • vyplnit a odeslat podání opatřené kvalifikovaným (zaručeným) elektronickým podpisem,
 • vyplnit a odeslat podání s ověřenou identitou podatele způsobem, kterým se lze přihlásit do jeho datové schránky,
 • vyplnit a vložit podání v patřičné struktuře a formátu  do své datové schránky,  poté  prostřednictvím své datové schránky datovou zprávou  odeslat správci daně.

Obec

Den

Hodina

Místo

Rýmařov

28.3.2018

12:00 – 17:00

Středisko volného času, Okružní 10, Rýmařov

3.4.2018

12:00 – 17:00

Středisko volného času, Okružní 10, Rýmařov

Vrbno p. Pradědem

28.3.2018

12:00 – 17:00

Přístavba MÚ

3.4.2018

08:00 – 14:00

Přístavba MÚ

Krmelín

14.3.2018

12:00 - 17:00

Obecní úřad

Morávka

14.3.2018

12:00 - 17:00

Obecní úřad

Hnojník

19.3.2018

09:00 - 16:00

Obecní úřad

Jablunkov

19.3.2018

09:00 - 16:00

Městský úřad

Mosty u Jablunkova

21.3.2018

09:00 - 16:00

Obecní úřad

Studénka

14.3.2018

08:00-11:30 12:30-16:00

MěÚ

Bílovec

14.3.2018

08:00-11:00 12:00-16:00

MěÚ

Odry

14.3.2018

08:00-11:30  12:00-16:00

MěÚ-info centrum

Frenštát

pod Radhoštěm

5.3.2018

08:00-12:00  13:00-16:00

MěÚ

7.3.2018

08:00-12:00  13:00-16:00

Vítkov

8.3.2018

09:00 - 16:00

MěÚ

15.3.2018

09:00 - 16:00

MěÚ

  

V Ostravě dne 1. března 2018

Ing. Petra Homolová

tisková mluvčí Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj

                         

Vytisknout E-mail

Nová služba pro občany k placení daně z nemovitých věcí

 

Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj

Na Jízdárně 3, 709 00 Ostrava

Tel.: 596 651 111

Nová služba pro občany k placení daně z nemovitých věcí

Víte, že i Vy,  pokud stále k úhradě daně z nemovitých věcí používáte klasickou složenku, máte možnost přihlásit se do 15. března 2018  k novému a výhodnému placení této daně?

Výhody z přihlášení ke službě zasílání údajů pro placení daně z nemovitých věcí e-mailem:

 • Veškeré potřebné údaje Vám budou zasílány elektronicky (e-mailem), budete tak mít perfektní přehled a informace vždy na jednom místě. Zaslaný e-mail obsahuje shodné informace jako tištěná daňová složenka + specifický QR kód.

 

 • Zabráníte vzniku chyb při přepisování údajů z daňové složenky – velká část poplatníků si nechává zasílat tištěnou daňovou složenku jen proto, aby měli k dispozici údaje pro bezhotovostní příkaz k úhradě. Elektronická forma vyúčtování je pro ně výhodnější, protože odpadá nutnost „ručního“ přepisování údajů. Stačí údaje jednoduše zkopírovat do internetového bankovnictví, nebo použít unikátní QR kód, který po načtení mobilní platební aplikací jednoznačně identifikuje a odvede Vaši platbu.

 

 • V případě neuhrazení daně v zákonné lhůtě Vám bude finančním úřadem zaslán e-mail s upozorněním na nedoplatek. Tuto službu správce daně v jiných případech neposkytuje.

 

 • Aktivace služby je zcela zdarma. Stačí na územním pracovišti finančního úřadu podat vyplněnou „Žádost ve věci zasílání údajů pro placení daně z nemovitých věcí e-mailem“ (formulář je dostupný na www.financnisprava.cz pod záložkou „daňové tiskopisy“).

 

 • Aktivací této služby se vlastník nemovitosti nezavazuje ani neomezuje ve způsobu placení. Zůstává na Vašem rozhodnutí, zda daň uhradíte bezhotovostním převodem, prostřednictvím internetového bankovnictví, nebo pomocí mobilní platební aplikace – načtení QR kódu.

 

 • Přihlášením k této službě také prospějete životnímu prostředí, protože  nebude potřeba tisknout  papírovou složenku.

 

Bližší informace jsou zveřejněny na http://www.financnisprava.cz/cs/dane/dane/dan-z-nemovitych-veci/dzn-Zasilani-udaju-pro-placeni-dane-emailem

 Výše uvedené se netýká  poplatníků, kteří platí daň prostřednictvím SIPO, nebo kterým jsou údaje o placení daně z nemovitých věcí doručovány do jejich datových schránek.

Pokud žádost nestihnete podat do 15. března 2018, bude  Vám služba aktivována pro následující zdaňovací období, tj. pro daň z nemovitých věcí na  rok 2019.

Vytisknout E-mail

Organizace Podané ruce - osobní asistence - volné pracovní místo

Organizace Podané ruce – osobní asistence, hledá pracovnici na pozici „osobní asistentka v sociálních službách“ s místem výkonu práce v obci Řepiště, Paskov. Nástup ihned.

Požadavky:

 • vzdělání dle zákona o sociálních službách č. 108/2006 Sb., škola se zdravotnickým či sociálním zaměřením nebo kurz pro pracovníky v sociálních službách
 • zdravotní způsobilost k výkonu osobní asistentky
 • empatie, spolehlivost a samostatnost
 • praxe v sociálních službách vítána
 • řidičské oprávnění skupiny B (aktivní) vítáno, ale není podmínkou

Bližší informace u Ing. Moniky Křístkové,

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

mob: 777011072 (po 11 hod.)

Vytisknout E-mail

Nová možnost, jak vybírat ze služeb SmVaK Ostrava!

Plakát pro web
 

SmVaK Ostrava: jak si pohodlně s využitím moderních komunikačních prostředků objednat služby
 

SmVaK Ostrava dnes odstartovaly provoz online nástroje, jehož prostřednictvím si mohou zákazníci z pohodlí domova vybírat ze služeb, které společnost nabízí

 

Ostrava 1. 11. 2017 – Kromě dodávek kvalitní pitné vody a odvádění a čištění vody odpadní nabízejí SmVaK Ostrava řadu dalších služeb souvisejících s péčí o vodu a jejím využíváním. Proto, aby byl přístup k potenciálním zákazníkům ještě vstřícnější než doposud, vyvinula společnost novou internetovou aplikaci, jejímž prostřednictvím si mohou lidé vybírat z téměř čtyř desítek poskytovaných služeb. Přibývá tak další možnost, jak s vodárenskou společností komunikovat. Tu využijí především lidé, kteří neradi telefonují, nemají čas navštívit zákaznické centrum, preferují využívání online komunikačních nástrojů nebo potřebují při specifikaci svého požadavku navést, k čemuž jim pomůže inteligentní vyhledávač.

„Vodárenství je konzervativní obor, ale svět se v oblasti nových technologií a přístupů k zákazníkům dynamicky mění. Na to musíme logicky zareagovat také my. Na internetové stránce www.smvak.cz najdou zájemci o naše služby novou výraznou položku Nabídka služeb, jejímž prostřednictvím s námi mohou komunikovat v případě, že potřebují řešit cokoliv v oblasti, kde působíme. Jde o významný krok k dalšímu zvýšení zákaznického komfortu a vstřícnosti,“ říká generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.

Prostřednictvím nástroje je možné vybírat služby v sedmi základních oblastech obsahujících čtyři desítky položek. Ti, kteří potřebují vyvézt žumpu, nebo septik, vyčistit kanalizační přípojku, případně pomoci najít skryté úniky vody, již nemusí vyhledávat kontakt na místní kanalizační středisko, nebo volat na bezplatnou Zákaznickou linku SmVaK Ostrava. Službu je možné nově nezávazně poptat prostřednictvím uživatelsky přátelského formuláře a domluvit se na dalším postupu.
To samé platí například pro ty, již si chtějí nechat udělat rozbory pitné nebo odpadní vody, ty, kteří chtějí v létě napustit zahradní bazén nebo potřebují koupit produkty a materiál související s péčí o vodu.
Nástroj umožňuje objednání služeb také například v oblasti stavomontážní činnosti, jako jsou výstavby vodovodních řadů, protlaků pod komunikacemi, napojení vodovodní a kanalizační přípojky na veřejnou síť, výkopové práce a řada dalších.

„Pevně věřím, že zákazníci novou možnost, jak s námi komunikovat, ocení a budou nástroj používat. Samozřejmě zůstávají v platnosti další cesty a způsoby, jak služby objednávat. Naši lidé na bezplatné zákaznické lince nebo v zákaznických centrech jsou pochopitelně připraveni lidem s vyplněním poptávkového formuláře pomoci. Ale celá společnost směřuje k větší a větší elektronizaci, více a více věcí kupujeme pohodlně z domova na internetu a v nákupních centrech je největší koncentrace lidí tam, kde se lidé spíše setkávají, než že by vybírali zboží, jako jsou například kina a restaurace. Tomuto trendu se logicky nevyhneme ani my a jdeme mu proaktivně naproti,“ uzavírá Anatol Pšenička.

Sedm oblastí služeb, 40 položek

 

Stavomontážní činnost (protlaky pod komunikacemi, výstavba rekonstrukce a oprava vodovodních a kanalizačních řadů, rekonstrukce vnitřních rozvodů, napojení vodovodní přípojky na veřejný řad, napojení kanalizační přípojky na veřejnou kanalizaci, výkopové práce a úprava povrchů…)

Vodárenské služby (vyhledávání skrytých úniků vody, vytyčování potrubí, kontrola technického stavu vodovodu kamerovou technikou, dodávky vody do bazénu…)
Vodoměry (výměna, odečty a poruchy…)

Kanalizační služby (vývoz odpadní vody ze žump a septiků, čištění kanalizace a kanalizačních přípojek, prohlídka potrubí kamerovým systémem, měření průtoku odpadních vod, projekční činnost –domovní čistírny odpadních vod…)

Laboratorní služby (chemické a mikrobiologické rozbory pitné vody nebo vody ze studní, analýza vzorků odpadních vod, rozbory teplé vody…)

Provozování infrastruktury (provozování areálových a průmyslových čistíren odpadních vod, provozování vodohospodářských sítí, technická pomoc, technicko-ekonomické poradenství…)

Prodej produktů a materiálů

 

Kontakt:

Mgr. Marek Síbrt, mluvčí

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.

 1. října 1235/169, Mariánské Hory, 709 00 Ostrava.

tel. 725 500 509

e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.smvak.cz

Pro editory

 • Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s. je rozhodujícím dodavatelem pitné vody v Moravskoslezském kraji a dlouhodobě se řadí mezi přední firmy na vodárenském trhu v ČR.
 • Hlavní výrobní činností je výroba a dodávky pitné vody a odvádění a čistění odpadních vod.
 • V roce 2016 společnost vyrobila 62 036 tisíc m3 pitné vody, což odpovídá spotřebě na obyvatele a den u vody fakturované celkem 128 litrů, u vody fakturované domácnostem 88 litrů.
 • Společnost SmVaK Ostrava provozuje kanalizační síť s délkou 1837 kilometrů v 80 městech a obcích. Na ni je připojeno více než 522 000 obyvatel. V provozu je 67 čistíren odpadních vod s celkovou kapacitou 271 169 m3 za den. V roce 2016 odváděla společnost odpadní vodu z 54 105 kanalizačních přípojek a bylo odkanalizováno více než 28 milionů m3 odpadních vod.
 • Ostravský oblastní vodovod (OOV) je základním výrobním a distribučním systémem zajišťujícím dodávku pitné vody v Moravskoslezském kraji. Délka vodovodní sítě je téměř 500 kilometrů převážně ocelového potrubí. Má tři úpravny vody s celkovou kapacitou 4850 litrů za sekundu, které upravují vodu z údolních nádrží Kružberk, Morávka a Šance ve správě státního podniku Povodí Odry. Objem 112 vodojemů systému je 300 668 m3
 • Rozhodujícím vlastníkem společnosti SmVaK je Aqualia Czech S.L.
 

Vytisknout E-mail

Virtuální prohlídky

Řepiště - obecní úřad, hasičská zbrojnice

Řepiště - obecní úřad, hasičská zbrojnice

Řepiště - tělocvična

Řepiště - tělocvična

Řepiště - Dřevěný kostel sv. Michaela Archanděla

Řepiště - Dřevěný kostel sv. Michaela Archanděla

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.